تا به حال شده مشکلی برای ویندوزتان پیش بیاید که اصلا بالا نیاید و مجبور به عوض کردن ویندوز شده باشید؟ در حالیکه اطلاعات مهمی داشتید ناچار به حذفشان شده اید.

انتقال فایل از درایو ویندوز موجود در هارد دیسک هنگام بالا نیامدن ویندوز

در اینجا یکی از راحت ترین روشهای ممکن برای انتقال اطلاعات از هارد ویندوز آسیب دیده را متعرض خواهم شد.

از طریق دی وی دی و فلش مموری حاوی ویندوز، به خط فرمان Command Prompt می رویم ، روش دسترسی به آن در ویندوزها مختلف است ، در ویندوز ۸ با زدن Repair سپس Advanced Options و بعد کلیک روی Command Prompt می توان وارد شد یا در ویندوز ۷ از طریق System Recovery Options سپس زدن Command Prompt از داخل فرایند نصب ویندوز می توان دسترسی داشت. پس چیزی که برای ما مهم است باید به Command Prompt رسید.

Command Prompt

Command Prompt

همچنین در ویندوز ۷ بدون سی دی و فلش مموری ویندوز ، می توان با زدن کلید F8 در هنگام ابتداء سپس انتخاب Repair Windows و ورود به System Recovery Options روی Command Prompt بزنیم تا دسترسی پیدا کنیم، اگر در ویندوز ۸ هم از همین روش بتوانیم برسیم خوبه اما معمولا در ویندوز ۸ نیاز به سی دی و فلش مموری ویندوز ۸ لازم است.

System Recovery Options

System Recovery Options

بعد از ورود به آن عبارت Notepad را بنویسید سپس Enter را بزنید تا اجراء شود ، برنامه معروف Notepad روی ویندوز باز خواهد شد از آن استفاده می کنیم تا به فایل های هارد رسیده و انتقال دهیم.

Notepad

Notepad

سپس روی File و بعد Open می زنیم الان درایوهای هارد را می توانید ببینید زمانی که فلش مموری وصل باشد می توانید فایل ها را از هارد دیسک ویندوز به فلش مموری منتقل کنید در واقع می توانید فایل های مهم را نجات دهید و یا می توانید فایل های مهم در درایو ویندوز را به درایو دیگری منتقل کنید و بعد از آن می توانید ویندوز نصب کنید.

درایوهای هارد

درایوهای هارد

همانطور که ملاحظه کردید این روش خیلی ساده و موثر است و به سادگی قادر خواهید بود تا از طریق این روش فایل های مهم را به دست آورید.

روش های دیگری هم وجود دارد اما این روش ساده ترین روش ممکن است ؛ مثلا می توان هارد را روی یک کامپیوتر دیگر نصب کرد همچنین می توان هاردی که حاوی ویندوز باشد را نصب کرد و بوت نمود  و فایل های مهم را انتقال داد.